کش خیاطی و انواع آن

کش خیاطی و انواع آن

کش خیاطی از جمله وسایل ضروری محسوب می شود که حتی به صورت معمول در بسیاری از منازل نیز از هرنوع مدل و نوع کش بصورت صد درصد پیدا می‌شود، چرا که استفاده و کاربرد آن نیاز به تخصص و تبحر خاص و بالایی ندارد و به راحتی می توان مورد کاربرد قرار داد و قطعاً انعطاف‌پذیری یکی از شاخص‌های اصلی هر نوع کش با وجود هر مدل طرح و رنگ می باشد.

چراکه انعطاف پذیری باعث می شود تا کش بتواند حالت مطمئن و با ثبات کشسانی خود را حفظ نماید و شما میتوانید ضخامت های متفاوتی را برای این وسیله در نظر داشته باشید، هر چند که ماهیت اصلی کش به پارچه برمی‌گردد و اصولاً کش همان پارچه‌ی کاملاً باریکی می باشد که خاصیت کشسانی بالایی نیز دارد، در این بین کش ها هرکدام با انواع و کیفیت های مختلفی و البته قیمت های خاصی در بازار عرضه می‌شود.

کش فروشی قماشین

کش فروشی قماشین

گروه بندی انواع کش

که اگر بخواهیم یک تقسیم بندی درست و جامع را برای انواع کش در نظر بگیریم؛ بدون شک

کش های تابیده

کش های شفاف

کش های تار و پودی

کش های حلقوی

کش سوزنی

که البته هر کدام ساختار خاصی دارند، که برای استفاده با کاربردهای متفاوت می توان بر روی آنها حساب کرد، شما عمدتاً از انواع کش تابیده بسیار استفاده کرده اید؛ چرا که این نوع کش هرچه کشیده تر شود، صددرصد باریکی بیشتری را از آن مشاهده خواهید نمود که برای بسیاری از لباس ها به راحتی از کش تابیده استفاده می کنیم، چرا که برجسته بودن نوع شیارهای آن زیبایی خاصی را برای لباس به ارمغان می‌آورد.

اما بهتر است بدانید که اگر به دنبال کش با استقامت؛ محکم، با دوام و در عین حال سبک هستید بدون شک کش بافت حلقوی می تواند گزینه‌ی مناسبی برای این نوع استفاده‌ی شما باشد؛ چرا که برعکس کش تابیده این نوع کش به هیچ عنوان با کش آمدن خود به باریکی راه نمی یابد و حتی به صورت کاملاً روشن و واضح می توان با پارچه از آن استفاده نمود.

حتی مانند کش تابیده از داخل لباس نیز آن را می‌توان عبور داد اما اگر به دنبال ضخامت بیشتر برای کش خود هستید باید به شما کش بافت تاروپودی را معرفی نماییم که البته شما برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کش ها و همچنین کش بافت تاروپودی می توانید از سایت ghomashin.ir  دیدن فرمایید.

استفاده متنوع

خب تا اینجای کار در مورد کش بافت تاروپودی مشغول صحبت بودیم و این‌که برای استفاده بر روی انواع روتختی می‌تواند استاندارد و کیفیت بالایی را از خود نشان دهد، چرا که همین کیفیت باعث استفاده و کاربرد بیشتر آن برای این گونه موارد می شود، و استقامت بسیار خوبی حتی نسبت به کش بافت حلقوی نیز از خود نشان می دهد اما در این میان کش های شفاف که عمدتاً یک کش کاملا مصنوعی می باشند خاصیت و کاربردی همانند کش‌های دیگر دارند و نکته‌ی حائز اهمیتی را نمی توان در این نوع کش ها بیان نمود.

اگر بخواهیم که در مورد الیاف کش مانند الیاف نخ و بسیاری از الیاف های دیگر صحبت کنیم بهتر است با این نکته آشنا شوید که کش از یک نوع الیاف پلاستیکی ماهیت اصلی خود را به دست می‌آورد، اما خاطر نشان می کنم که کش از نوع شفاف به هیچ عنوان تنها از الیاف پلاستیکی برخوردار نبوده و در کنار آن با پنبه نیز ساختار خود را  به نمایش می‌گذارد.

شما اگر بخواهید که کش را مورد استفاده قرار دهید تا بتوانید آن را به نحوی دلخواه و شکلی ویژه مورد شستشو قرار دهید پیشنهاد من به شما این است که هرنوع کش با قبلیتی خاص از شستشو روبه‌رو  است،اما اگر بخواهید که الیاف کاملاً طبیعی را در یک کش نیز بیابید، بدون شک کش پنبه می تواند انتخاب خوب و معقولانه باشد.

نوع کاربرد

البته تمام این کش ها با توجه به نوع استفاده و کاربرد شما بستگی دارد ولی در حالت کلی آشنایی با هر نوع کش می تواند کمک زیادی به استفاده آسان تر از آن نماید، خاصیت ارتجاعی کش بدون شک می‌تواند زیبای خاصی را برای انواع لباس ها برقرار نماید و به همین خاطر بسیاری از انواع دوخت سر آستین برای لباس زنانه به صورت کشی نیز وجود دارد که زیبای خاصی را به لباس مورد نظر می‌ بخشد.

 

 

در مورد انواع کش و قیمت آن میتوانید با ما در تماس باشید:

02155389464

09120775562

شما می توانید وابسته به جنس پارچه و هم‌چنین رنگ‌بندی متفاوت آن از انواع کش ها با طبقه‌بندی  خاصی که بیان شد به راحتی استفاده نمایید و بهتر است بدانید که بسیاری از کش ها از قیمت مناسبی در بازار برخوردار هستند و اصولاً از آن جمله وسایلی به شمار می آیند که به راحتی می توان آن را خریداری نمود و مورد استفاده قرار دارند.

خیاطان عزیز به خوبی با انواع کش های ماسوره‌ای آشنای کامل دارند چرا که این کش ها ساختاری بسیار با ظرافت دارند که برای خیاطان عزیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

کاربرد کش در هنر

تزیین لباس از جمله کارهای ظریف و هنرمندانه می باشد که اگر با دقت و سرعت بالا و بسیار انجام شود می‌تواند با کمترین هزینه بهترین و زیباترین طرح ها را بر روی لباس پیاده سازی نمود، در این بین شما برای طرح های خاص و تزئین زیبا تر می توانید از انواع کش های زنبوری استفاده کنید، چرا که نقش و نگار زیبای این کش به خوبی جلوه‌ی خاص به نوع لباس می‌بخشد و برای لباس های عروسکی گزینه بسیار بارزی محسوب می‌گردد.

اما افراد هنرمند که همیشه به دنبال راهی برای انجام کارهای هنری می باشند، می توانند برای ساخت انواع گل سر و تل های دخترانه از کش های قیطونی غافل نشوند، چرا که ضخامت خاص کش قیطونی باعث می‌شود که بتوان با آن انواع گل سر های زیبا و تل های دخترانه‌ی شیک را به خوبی آماده نمود که استفاده از این کش  به ظرافت کاری؛ سلیقه و البته خلاقیت افراد بستگی دارد.

حال که با انواع کش ها،  خاصیت و البته کاربرد هر کدام از کش ها آشنا شدید، بهتر است استفاده از این وسیله بسیار پرکاربرد و در دسترس را فراموش نکنید و همیشه در هنگام خرید به نوع کیفیت آن دقت نمایید تا از خرید خود رضایت بیشتری حاصل کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید