تفاوت بین نخ دوخت یا نخ دوک پلیستر ایرانی با نخ خارجی یا همان چینی

تفاوت بین نخ دوخت یا نخ دوک پلیستر ایرانی با نخ خارجی یا همان چینی

نخ از جمله وسایل مهم برای دوخت و دوز در خیاطی می باشد و کیفیت نخ می تواند به راحتی کار و همچنین به سرعت عمل بالای آن نیز اشاره مستقیم داشته باشد، و یه‌همین خاطر افراد این حق را دارند که بخواهند در مورد انواع نخ تحقیقات لازم را فراهم آورند و به دنبال قیمت مناسب ، ارزان و صد البته با کیفیت باشند.

چراکه جنس با کیفیت و قیمت مناسب در بازار کم نیست به شرطی که از تولیدی و نمایندگی خاص آن تهیه گردد، به همین خاطر بهتر است نسبت به انواع نخ دوک پلی استر ایرانی و نخ چینی اطلاعاتی را به دست آورید تا بتوانید انتخابی حساب شده برای استفاده از انواع نخ برای مصارف و دوخت مورد نظر خود داشته باشید.

فروش انواع نخ در قماشین

فروش انواع نخ در قماشین

آشنایی با ویژگی هرکدام

اگر بخواهیم تفاوت بین نخ دوخت با نخ چینی را بیان کنیم ابتدا باید با ویژگی های هر کدام به طور مختصر آشنا شوید، بدین ترتیب بهتر است بدانید که نخ دوک پلی استر ایرانی که ممکن است به آن شوایتری نیز بگویند، اما این نخ جز پرطرفدارترین نخ ها در ایران می باشد که البته با رنگ بندی متفاوتی  که دارد خود را در بازار به معرض دید میگذارد.

اما چیزی که بسیار حائز اهمیت است کیفیت بسیار عالی و ساختار مخروطی شکل آن می باشد، البته قیمت مناسب این نخ عمدتاً به خاطر قیمت مناسب آن نیز می باشد که البته در این میان کیفیت نیز بدون شک بی تاثیر نیست و بسیاری از خیاطان هنرمند ما عمدتاً آشنایی کامل و جامعی با نخ دوک پلی استر ایرانی دارند که با بازدید از سایت ghomashin.ir می‌توانند آشنایی بیشتری نیز پیدا نمایند.

چراکه کیفیت آن بر روی نوع دوخت آن ها نیز بسیار تأثیر می گذارد و همانطور که می دانید کیفیت مهم ترین چیزی است که مورد تایید همگان قرار می گیرد و در حوزه‌ی پوشاک و دوخت و دوز انواع لباس بدون شک نخ دوخت ایرانی با افتخار پیشتاز می‌باشد؛ و چون در رنگ های بسیار زیاد و متنوع در بازار عرضه می‌شوند طرفداران خاص خود را نیز همیشه با ثبات بالا نگه می دارد.

طرح جالب نخ دوخت پلی استر ایرانی به گونه ای است که شما به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید و با هیچ گونه پیچش غیر مستقیم در این نخ روبه‌رو نمی شوید و این یک مزیت اساسی و مهم برای استفاده و کاربرد این نخ محسوب می‌شود، چرا که راحتی را در حین کار برای افراد به خوبی به ارمغان می آورد و این خود موضوع کمی به هیچ عنوان نیست.

 

 

تأثیر الیاف نخ

تفاوتی که می‌توان بین نخ دوخت با نخ چینی قائل شد، این موضوع است که اصولاً از نخ چینی برای دوخت و یا تولید جوراب استفاده می شود که در دوخت و دوز خیاطی اصولاً نخ دوخت این قدرت را دارد، یک نخ با کیفیت معرفی گردد؛ چرا که به خاطر داشتن نوع الیاف نخ چینی نمی توان زیاد در دوخت و دوز بر روی آن حساب کرد، البته این نکته را نباید از یاد ببرید که عمدتاً خیاطان عزیز و یا افرادی که با دوخت و دوز سر و کار بیشتری دارند، همیشه قیمت اجناس و به خصوص نخ برای آن ها در اولویت می باشد.

برای جویا شدن از قیمت انواع نخ می‌توانید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

02155389464

09120775562

البته قیمت در کنار کیفیت و حتی استفاده و بکار بردن نخ دوخت به مراتب کم هزینه تر و مطلوب تر نسبت به نخ چینی می باشد؛ چراکه قیمت نخ چینی از نخ دوخت بسیار بالاتر است و هم‌چنین کیفیت خاصی را می توان از این نخ در مقابل نخ چینی انتظار داشت.

شاید چین به لحاظ های بسیار از بزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات باکیفیت در دنیا باشد، اما بدون شک متخصصین و مهندسینی که در ایران نیز مشغول فعالیت برای تولید انواع نخ می‌باشند؛ با شگردها و تخصص بالای خود کیفیت بهتری را می‌توانند ایجاد نمایند هر چند که استفاده و کاربرد بسیار زیاد نخ دوخت خود نشانگر اثبات همین موضوع می باشد.

اهمیت نخ در شستشوی لباس

شاید بسیار شنیده‌اید که می‌گویند فلان لباس آب رفت! این موضوع به نوع نخ بکار رفته در ان لباس اشاره مستقیم و مبرمی دارد، چرا که نخ چینی این قابلیت را دارد که به‌خاطر نداشتن انعطاف و کشش متناسب نتواند جنس پارچه را با دوام و ماندگاری بالا نگه دارد، و بعد از اولین شستشو متاسفانه لباس مورد نظر از اندازه واقعی خود بسیار دور می‌شود که برای بسیاری از افراد، این موضوع واقعاً آزار دهنده‌ می‌باشد،اما درمورد نخ دوخت ایرانی این مسأله به هیچ عنوان مطرح نیست و دوخت لباس بعداها به کیفیت ممتاز لباس اشاره می‌کند.

اما در هر صورت هرچیزی علاوه بر عیب و ایرادهایی که دارد قطعا چند خوبی و مزایا را نیز دارا می‌باشد؛ که بدون‌شک درباره نخ چینی نیز همین‌طور است و از مزایای این نخ می‌توان از لطافت بالا و خاص آن صحبت به میان آورد که در مقایسه با نخ دوخت ایرانی این لطافت در نخ چینی از جایگاه  بالاتری بدون شک برخوردار است، البته در نخ دوخت ایرانی نیز این مسأله وجود دارد اما کیفیت بهتر را میتوان در این نخ مشاهده نمود.

 

 

 

تأثیر قیمت بر کاربرد نخ

که بسایر بخاطر قیمت ارزان نخ دوخت ایرانی  این نخ در بین مردم استفاده‌ی بیشتر و پرکابرد تری  دارد؛که به دلیل همین مزیت مهم در نخ چینی برای دوخت انواع لباس نوزاد و بچه می‌توان بر روی آن حساب کرد، چرا که لباس این گروه باید از نرمی و لطافت بالایی برخوردار باشد تا نوزاد و یا بچه در هر سنی راحتی را در آن احساس کند.

اما اگر بخواهید که لباس مورد نظر شما بتواند نم و رطوبت را به شکلی فوق العاده جذب نماید بدون شک نخ دوخت ایرانی گزینه مناسب و مطرحی می باشد، که می‌توان برای دوخت انواع لباس از استفاده نمود، در صورتی‌که درمورد نخ چینی این موضوع مطرح نمی‌باشد.

عمدتاً از نخ چینی برای دوخت فرش نیز استفاده می شود که می توان تأثیر خاص و بالای این نخ را در ان مشاهده نمود، که از نخ دوخت ایرانی به نحوی درست نمی توان در دوخت فرش استفاده کرد و نخ چینی حرف بیشتری در این زمینه برای گفتن دارد پس بهتر است حال که با تفاوت هرکدام آشنا شدید برای کاربرد و استفاده خود برنامه‌ای طرح نمایید تا با کیفیت بیشتری به کار خود ادامه دهید.

در ویدیوی زیر کامل در مورد تفاوت های انواع نخ صحبت شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید