تفاوت بین نخ دوخت یا نخ دوک پلیستر ایرانی با نخ خارجی یا همان چینی

تفاوت بین نخ دوخت یا نخ دوک پلیستر ایرانی با نخ خارجی یا همان چینی

نخ از جمله وسایل مهم برای دوخت و دوز در خیاطی می باشد و کیفیت آن می تواند به راحتی و سرعت عمل بالای کار  اشاره مستقیم داشته باشد، و به‌ همین خاطر افراد این حق را دارند که بخواهند در مورد انواع نخ تحقیقات لازم را فراهم آورند و به دنبال قیمت مناسب ، ارزان و صد البته با کیفیت باشند.

چراکه جنس با کیفیت و قیمت مناسب در بازار کم نیست به شرطی که از تولیدی و نمایندگی خاص آن تهیه گردد، به همین خاطر بهتر است نسبت به انواع نخ دوک پلی استر ایرانی و نخ چینی اطلاعاتی را به دست آورید تا بتوانید انتخابی حساب شده برای استفاده از انواع نخ برای مصارف و دوخت مورد نظر خود داشته باشید.

فروش انواع نخ در قماشین

فروش انواع نخ در قماشین

آشنایی با ویژگی نخ پلیستر ایرانی

اگر بخواهیم تفاوت بین نخ دوخت  ایرانی با نخ چینی را بیان کنیم ابتدا باید با ویژگی های هر کدام به طور مختصر آشنا شوید، بدین ترتیب بهتر است بدانید که نخ دوک پلی استر ایرانی که ممکن است به آن شوایتری نیز بگویند،به علت قیمت مناسبتر جز پرطرفدارترین نخ ها در ایران می باشد که با رنگ بندی متفاوت در بازار به عرضه میگردد.

اما چیزی که بسیار حائز اهمیت است کیفیت خوب و ساختار مخروطی شکل و البته قیمت مناسب  و تنوع بالای رنگ بندی این نخ  می باشد که موجب شده است نخ دوخت ایرانی در میان بسیاری از خیاطان  و مصرف کنندگان طرفداران خاص خود را داشته باشد .

جهت آشنایی بیشتر با نخ دوک پلی استر ایرانی بازدید از سایت ghomashin.ir می‌تواند پاسخگوی شما باشد.

نخ دوخت خارجی

نخ دوخت خارجی

نخ دوخت خارجی(چینی)

این نخ از کیفیت به نسبت مطلوبتری برخوردار بوده و با پرز کمتر مورد استفاده خیاطان قرار میگیرد همچنین به جهت لطافت و نرمی بیستر نخ خارجی،از آن برای لباس نوزادان و کودکان استفاده میشود تا لطافت و راحتی بیشتری برای کودکان فراهم شود.از دیگر کاربرد های گسترده نخ دوخت خارجی،استفاده از آن برای جوراب و نیز فرش میباشد که خود بیانگر کیفیت و ویژگی های منحصر بفرد نخ دوخت خارجی میباشد.

البته این نکته را نباید از یاد ببرید که عمدتاً خیاطان عزیز و یا افرادی که با دوخت و دوز سر و کار بیشتری دارند، همیشه قیمت اجناس و به خصوص نخ برای آن ها در اولویت می باشد.

نخ دوک کد 500

نخ دوک کد 014

برای جویا شدن از قیمت انواع نخ می‌توانید با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

02155389464

09120775562

بکار بردن نخ دوخت ایرانی به مراتب کم هزینه تر و مطلوب تر نسبت به نخ چینی می باشد به همین دلیل بسیاری استفاده از آنرا ترجیح میدهند.

 

اهمیت نخ در شستشوی لباس

شاید بسیار شنیده‌اید که می‌گویند فلان لباس آب رفت! این موضوع به نوع نخ بکار رفته در ان لباس اشاره مستقیم  دارد، چرا که بعضی از نخ ها  به‌خاطر نداشتن انعطاف و کشش متناسب نمیتواند جنس پارچه را با دوام و ماندگاری بالا نگه دارد، و بعد از اولین شستشو متاسفانه لباس مورد نظر از اندازه واقعی خود بسیار دور می‌شود که برای بسیاری از افراد، این موضوع واقعاً آزار دهنده‌ می‌باشد،اما درمورد این نوع نخ دوخت (خارجی و ایرانی) این مسأله به هیچ عنوان مطرح نیست.

 

تأثیر قیمت بر کاربرد نخ

بخاطر قیمت ارزان نخ دوخت ایرانی  این نخ در بین مردم استفاده‌ی بیشتر و پرکابرد تری دارد در صورتیکه به دلیل لطافت بیشتر نخ چینی برای دوخت انواع لباس نوزاد و بچه می‌توان بر روی آن حساب کرد، چرا که لباس این گروه باید از نرمی و لطافت بالایی برخوردار باشد تا نوزاد و یا بچه در هر سنی راحتی را در آن احساس کند.

اکنون که با تفاوت هرکدام از نخ ها آشنا شدید برای کاربرد و استفاده خود برنامه‌ای طرح نمایید تا با کیفیت بیشتری به کار خود ادامه دهید.

فروشگاه قماشین با فروش انواع نخ دوخت ایرانی و خارجی آماده خدمت رسانی میباشد.

در ویدیوی زیر کامل در مورد تفاوت های انواع نخ صحبت شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید