نوار اریب چیست ؟

نوار اریب چیست؟

خیاطی از جمله هنرهای بسیار زیبا و البته با ظرافت دنیا محسوب می شود و افرادی که به این هنر مشغول هستند بدون هیچ شکی با امکانات و لوازم خاصی برای کار خود در رابطه می باشند، که از این لوازم شاید به نوار اریب به‌توان اشاره‌ی چشمگیر و مستقیمی نیز داشت.

استفاده و کاربرد نوار اریب به شکلی است که به ظرافت و دقت فرد بسیار بستگی دارد چراکه آراستگی را می‌توانند به راحتی در دوخت و خیاطی خود نشان دهند و عموماً شاید شما نوار اریب را که یک لایه و دولایه هستند بسیار در بازار مشاهده کرده باشید.

اما درباره‌ی دور آستین و حتی دور یقه نمی‌توان کاربرد نوار اریب را نادیده گرفت که البته باز هم توصیه می کنم دقت و ظرافت در حین کار با نوار اریب بسیار مورد اهمیت می‌باشد بدین ترتیب که نوارهای اریب در بازار با طرح های خاصی ارائه می گردند و شما نسبت به نوع پارچه و دوختی که قرار است انجام دهید آن را انتخاب و مورد کاربرد قرار می دهید.

ظرافت دوخت با نوار اریب

اگر بخواهید که ظرافت و زیبایی کار را به واسطه‌ی نوار اریب نشان دهید توصیه‌ی من به شما این است که به زوایای خاص آن در هنگام دوخت توجه بیشتری داشته باشید و برای آشنایی با این زوایای خاص می‌توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید و با کاربرد انواع نوار اریب آشنایی و آگاهی بیشتری پیدا کنید:

ghomashin.ir

رنگ بندی خاصی که برای انواع نوار اریب وجود دارد توانسته دست افراد را بسیار در انتخاب آن باز گذاشته و تنوع بالایی را برای آن رقم بزند وشما اگر از نوار اریب بخواهید برای لبه‌ی آستین استفاده کنید بهتر است با این موضوع آشنایی داشته باشید که از هر نوع نواری نمی‌توان به راحتی استفاده کرد.

بلکه نوار اریبی که خاصیتی به صورت کشسانی داشته باشد می‌تواند جواب موثرتری برای کار شما داشته باشد که البته به پارچه‌ی موردنظر نیز بسیار بستگی دارد اما اگر قصدداشته باشید به نوار اریبی اشاره نمایید که ضخامت بالایی نداشته باشد و تا حد بسیار کمی مواد پلی استر در آن موجود باشد شاید نوار اریب ژرسه برای این کار مناسب باشد.

اگر شما با این نوار برخورد داشته‌اید احتمالاً آن را به شکل حریر برانداز نموده‌اید و این شباهت به خاطر نازک بودن خاص پارچه و نزدیکی بسیار آن به حریر می باشد و شما حدس نابجایی نزده اید.

نوار اریب مخمل

چنانچه بخواهید که یک لباس جالب و منحصر به فرد را بدوزید پیشنهاد من به شما این است که نوار اریب مخمل را فراموش نکنید، چرا که این نوار به شکل بسیار قابل توجه و فوق‌العاده‌ای جذاب بوده و هم‌چنین بخاطر کیفیت خاص آن باعث شده است که تنها برای استفاده های خاص تر مورد کاربرد قرار بگیرد.

مخمل از قدیم الایام برای مصارف خاص استفاده می‌شده است و همانگونه که شاید شما بهتر بدانید الیاف موجود و کاربردی در این پارچه از جنس ابریشم می باشند و خیاطانی که برای لباس های جذاب و شکیل از نوار اریب مخمل استفاده می‌کنند بدون شک به لباس اهمیت و شکوه بی نظیری می بخشند.

تاثیر تنوع در طرح و رنگ نوار اریب

نوار اریب باید تنوع رنگ بالایی داشته باشد و همچنین در طرح های مختلف خود را نشان دهند تا بدون شک با بازدهی بیشتری روبهرو گردند، به‌همین خاطر تنوعی که در نوار اریب کتان وجود دارد را نمی‌توان نادیده گرفت.

02155389464

که البته از دلایل اهمیت و کاربرد وسیع نوار کتان شاید به خاطر قیمت ارزان و مناسب آن در بازار باشد که بسیاری از مردم به راحتی آن‌را خریداری نموده و برای مصارف خود مورد استفاده و کاربرد قرار می دهند، این نوار با رنگ‌بندی خاص و  وسیعی که دارد توانسته فروش فوق العاده‌ای در بازار را از آن خود کند.

اصولاً خیاطان عزیز به نوار اریب ساتن علاقه بسیاری دارند چرا که بسیار خوش دوخت بوده و همچنین کاربرد وسیعی برای بسیاری از لباس ها ازجمله یقه را برای انان  دارا است و ماده پلی استری که در نوار اریب ساتن مشاهده می شود بسیار مورد کاربرد می‌باشد.

نوار اریب ساتن

قیمت های خاصی برای انواع نوار اریب در بازار لحاظ می شود که به نوع جنس و رنگ آن بستگی بسیار زیادی دارد، اما در مورد نوار اریب ساتن این نکته را از یاد نبرید که به شرایط خاصی باید آن را تطابق داد، و این نکته را از یاد نبرید که  شست‌وشوی آن شاید برای همه کار آسانی نباشد و از نحوه و نوع شستشوی خاصی پیروی می کندکه قبل از تهیه و استفاده باید به ان بیندیشید.

عمدتاً کفش هایی که ممکن است بسیار با نوار اریب طراحی  شده آن را دیده باشید شما را کنجکاو کرده باشد که این نوار اریب از چه جنس میتواند باشد؛ عمدتاً نوار اریب جیر برای دور دوزی بسیاری از کفش ها مورد استفاده است.

البته برای لباس می توان از نوار اریب جیر استفاده کرد اما عمده کاربرد استفاده از آن در حوزه‌ی کیف و کفش می باشد و بهتر است با این موضوع آشنایی داشته باشید که از گروه و خانواده چرم می‌باشد که بسیار برای افرادی که در دوخت و دوز کفش و کیف فعالیت دارند مورد کاربرد و دارای اهمیت است.

09120775562

اما این نکته را از یاد نبرید که بسیاری از افراد به نوع طراحی لباس خود اهمیت بسیار زیادی می دهند و دوخت آن را با هر نوع قیمت و طراحی تنها منحصر به زیبایی و آراستگی آن می دانند و اصولاً قیمت شاید برای آنها در اولویت نباشد.

اهمیت نوار اریب

افراد زیادی تنها به کیفیت و زیبایی لباس توجه دارند که برای این دسته از افراد می توان از نوار اریب چرم برای یقه‌ی لباس و یا لبه های آستین استفاده نمود، چراکه چرم در دنیای خاصی از دوخت و دوز می‌تواند بسیار شکیل و با اُبهت به نظر بیاید به همین خاطر تنها افراد خاص کاربرد خاص و با ابهتی از چرم را برای لباسهای خود دارند حتی برای به کارگیری نوار اریب آن.

شما به عنوان یک خیاط واقف در کار خود بهتر است که همیشه دوردوزی خوب و مطمئنی را با استفاده از انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در جنس و پارچه متعدد نوار اریب داشته باشید، به این شکل می توانید در حرفه‌ی خود پیشرفته بسیاری داشته چرا که آراستگی و ظرافت مهم‌ترین نکته در دوخت و دوز و خیاطی به شمار می رود.

نظر خودتان را ارسال کنید